FLAGS |  19.02.24–23.02.24 | Matosinhos | Portugalia

W trakcie 5-dniowych warsztatów FLAGS studenci i studentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, DN MADE w Rennes i Escola Superior de Artes e Design w Matosinhos spotkali się by razem pracować pod okiem projektantów z Super Terrain — Quentinem Bodin i Lucem de Fouquet.

Spotkanie w Matosinhos było  poprzedzone częścią online — warsztatami z creative writing

Tematyka warsztatów skupiała się na społecznych i indywidualnych sposobach ekspresji. Wspólne eksplorowanie miasta, odkrywanie lokalizacji oraz analizowanie dokonanych odkryć stanowiły solidną podstawę do dalszych, projektowych działań.

Zadanie polegało na zaprojektowaniu i ręcznym wykonaniu wielkoformatowych flag, które następnie były eksponowane w przestrzeni miejskiej. Krótkie teksty widniejące na flagach miały nawiązywać do wybranego miejsca, wydarzeń czy lokalnej historii. Zdjęcia flag wykonane podczas spacerów po Matosinhos posłużyły do projektu wspólnej publikacji wykonanej w technice riso i będącej podsumowaniem warsztatów.

Koordynacja projektu:

Ruben Dias i Sofia Meira — ESAD Matosinhos

Aleksandra Stępień — Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Gael Le Guillerm i Tifenn Gargam — DNMADe Visual Languages — Rennes

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu z funduszy europejskich w ramach Blended Intensive Programme Erasmus+

Biuro Erasmus Plus Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie  – Agnieszka Mwabasi

Tekst oraz zdjęcia z wydarzenia przekazane przez Aleksandrę Stępień