KA 107 Kraje partnerskie (reszta świata)

W programie Erasmus+ wnioski o dofinansowanie mogą składać jedynie instytucje lub organizacje będące krajami programu czyli

Państwa członkowskie Unii Europejskiej

Austria, Belga, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy.

Państwa spoza UE uczestniczące w programie

Islandia, Macedonia Północna, Liechtenstein, Norwegia, Serbia, Turcja.

natomiast partnerami naszych działań mogą być instytucje i organizacje spoza wymienionych obszarów tj.

Region 1 Bałkany Zachodnie

Albania; Bośnia i Hercegowina; Kosowo4; Czarnogóra

Region 2 Kraje Partnerstwa Wschodniego

Armenia; Azerbejdżan; Białoruś; Gruzja; Mołdawia; Terytorium Ukrainy uznane przez prawo międzynarodowe

Region 3 Kraje południowo-śródziemnomorskie

Algieria; Egipt; Izrael; Jordania; Liban; Libia; Maroko; Palestyna; Syria; Tunezja

Region 4 Federacja Rosyjska

Terytorium Rosji uznane przez prawo międzynarodowe

Region 5

Andora, Monako, San Marino, Państwo Watykańskie

Region 6 Azja

Afganistan, Bangladesz, Bhutan, Kambodża, Chiny, KRLD, Indie, Indonezja, Laos, Malezja, Malediwy, Mongolia, Myanmar, Nepal, Pakistan, Filipiny, Sri Lanka, Tajlandia i Wietnam

Region 7 Azja Środkowa

Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan

Region 8 Ameryka Łacińska

Argentyna, Boliwia, Brazylia, Kolumbia, Kostaryka, Kuba, Ekwador, Salwador, Gwatemala, Honduras, Meksyk, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Peru, Wenezuela

Region 9

Iran, Irak, Jemen

Region 10

Republika Południowej Afryki

Region 11 AKP

Angola, Antigua i Barbuda, Bahamy, Barbados, Belize, Benin, Botswana, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Republika Zielonego Przylądka, Republika Środkowoafrykańska, Czad, Komory, Kongo, Demokratyczna Republika Konga, Wyspy Cooka, Dżibuti, Dominika, Republika Dominikańska, Gwinea Równikowa, Erytrea, Etiopia, Fidżi, Gabon, Gambia, Ghana, Grenada, Gwinea, Gwinea-Bissau, Gujana, Haiti, Republika Wybrzeża Kości Słoniowej, Jamajka, Kenia, Kiribati, Lesotho, Liberia, Madagaskar, Malawi, Mali, Wyspy Marshalla, Mauretania, Mauritius, Mikronezja – Sfederowane Stany Mikronezji, Mozambik, Namibia, Nauru, Niger, Nigeria, Niue, Palau, Papua Nowa Gwinea, Rwanda, Saint Kitts And Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Samoa, Sao Tome and Principe, Senegal, Seszele, Sierra Leone, Wyspy Salomona, Somalia, Sudan Południowy, Sudan, Surinam, Eswatini, Timor Wschodni – Republika Demokratyczna, Tanzania, Togo, Tonga, Trynidad i Tobago, Tuvalu, Uganda, Vanuatu, Zambia, Zimbabwe.

Region 12 Uprzemysłowione: Kraje Współpracy Zatoki Perskiej

Bahrajn, Kuwejt, Oman, Katar, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Region 13 Inne kraje uprzemysłowione

Australia, Brunei, Kanada, Chile, Hong Kong, Japonia, (Republika) Korei, Makao, Nowa Zelandia, Singapur, Tajwan, Stany Zjednoczone Ameryki, Urugwaj.

Region 14

Wyspy Owcze, Szwajcaria, Zjednoczone Królestwo.

Z racji, że mobilność edukacyjna z krajami partnerskimi jest dofinansowana z innych źródeł niż mobilność między krajami programu, złożyliśmy odrębny wniosek. Tym sposobem, obecnie mamy dwie czynne umowy z uczelniami z Izraela: Bezalel Academy of Arts and Design oraz Holon Institute of Technology, które pozostają naszymi partnerami. Rezultaty naszych projektów można sprawdzić w odpowiedniej zakładce.