Blended Intensive Programme Erasmus+ „Urban Green”

„Urban Green”

W dniach 28 lutego – 8 marca odbyły się prowadzone przez Wydział Wzornictwa międzynarodowe warsztaty „Urban Green” na styku projektowania przestrzeni i produktu, w kontekście roli zieleni w mieście.

Warsztaty zostały zorganizowane ramach  Blended Intensive Programme Erasmus+.

W warsztatach wzięły udział osoby studiujące na uczelniach:
L’École de design Nantes Atlantique, France
Oslo Metropolitan University, Norway
oraz na Wydziale Wzornictwa.

Wydział Wzornictwa jest w sieci partnerskiej Carousel zrzeszającej 8 europejskich szkół projektowych, realizującej warsztaty skupione na kluczowych kwestiach współczesnego projektowania.

Podczas warsztatów uczestnicy skupili swoje działania na dzielnicy Siekierki – miejscu pełnym kontrastów i bogatej historii.  Zewnętrzni specjaliści z branży – architekci, aktywiści miejscy, teoretycy designu i mieszkańcy przybliżyli uczestnikom historię miejsca i wprowadzili w  lokalne wyzwania.

Prowadzenie i organizacja: dr Robert Pludra, dr Agata Szydłowska, Bronka de Sage
Wsparcie merytoryczne:
Konrad Schiller – Muzeum Woli
Jan Mencwel – Miasto Jest Nasze
Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis – Centrala
Mateusz Osadowski, architekt
Profesorowie z uczelni wizytujących:
Koray Canlar, OsloMet
Steen Ory Bendtzen, OsloMet