Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

AN EPELE – אַן עפּעלע FESTIWAL JABŁKA

Opublikowano 7 października 2021
AN EPELE — אַן עפּעלע, czyli jabłuszko w języku jidysz!
Zapraszamy na festiwal poświęcony jabłku w kulturze żydowskiej i polskiej.
W programie między innymi:
🍎 wspólne gotowanie jabłkowych potraw
🍎 wykłady
🍎 warsztaty dla dzieci i dorosłych
🍎 wydarzenia literackie i muzyczne
🍎 wieczór z kinem izraelskim
Festiwal Jabłka otworzy wspólne pieczenie szarlotki z Andą Rottenberg.
Szczegóły programu wkrótce!
Na Festiwal Jabłka zapraszają:
Natalia Chmielarz – animatorka kultury i koordynatorka projektów edukacyjno-artystycznych w Centrum Kultury Jidysz.
Pasjonatka muzyki bliskowschodniej. Połówka duetu didżejskiego “25% kosher, 25% halal, 50% melodrama”. Występuje pod pseudonimem DJ Rachel.
Marta Basak – ilustratorka i graficzka, absolwentka warszawskiej ASP. Rysuje m.in. dla magazynów „Wizje”, „Kontakt” i „Mały Format”.
Zajmuje się także akcjami społecznymi, budowaniem wspólnoty w oparciu o kontekst lokalny i potrzebę chwili. Poprzez swoje działania stara się rozbudzić empatyczne, wrażliwe spojrzenie na świat i drugiego człowieka, szukać poezji w codzienności. Organizatorka Festiwalu Jabłka na Osiedlu Jazdów w 2014 roku.

Projekt finansowany ze środków m.st Warszawy w ramach Programu “Mobilni w Kulturze 2021”, którego operatorem jest Fundacja Inna Przestrzeń.
Współorganizator wydarzenia:
Partnerzy projektu: Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich Centrum Kultury Jidysz, Ambasada Izraela w Polsce, Stowarzyszenie Zasiej.