Akademia Sztuk Pi臋knych w Warszawie

CHRISTINA DESYLLA & MAJA LI H脛RDELIN exhibiting

Opublikowano 24 lutego 2020

Wystawa czynna od poniedzia艂ku do soboty w godzinach 12:00-18:00

鈥濬undamentem nie jest arcydzie艂o, zamkni臋ty cykl, bierna kontemplacja i czysto estetyczne spe艂nienie. [Intermedialna strategia procesu tworzenia – przyp. K.0.], to spos贸b bycia w 艣wiecie, integralny i nierozerwalny sk艂adnik egzystencji, to ju偶 nie tylko estetyczna lecz tak偶e etyczna kategoria.”

Pierre Boulez

Na wystawie prezentowane s膮 wybrane prace student贸w, powsta艂e na przestrzeni 10 lat dzia艂ania Pracowni Komunikacji Intermedialnej na Wydziale Sztuki Medi贸w, Akademii Sztuk Pi臋knych w Warszawie. Tytu艂ow膮 Liquid Story, P艂ynn膮 Histori臋, opowiadaj膮 z jednej strony realizacje oparte na s艂owie, strukturze czy fabule, z drugiej strony te nakierowane na obszar dzia艂a艅 p艂ynnych, nieuchwytnych, intuicyjnych lub kontemplacyjnych. Oczywi艣cie pr贸ba skategoryzowania wielowymiarowych prac, jest skazana na pora偶k臋. Prawdziwe sensy i konteksty tworz膮 si臋 w艂a艣nie pomi臋dzy wspomnianymi pierwiastkami, pisz膮c ci膮gle na nowo nieoczywist膮, nielinearn膮 narracj臋 鈥 Liquid Story.

Wszyscy jeste艣my z wyobra藕ni. 呕yjemy pomi臋dzy codzienno艣ci膮 a wolno艣ci膮 sztuki. Mi臋dzy byciem na co dzie艅 a stawaniem si臋, cz臋sto poza zasi臋giem naszego wzroku. W PKI mi臋dzy innymi proponujemy skoncentrowanie si臋 na tych w膮tkach narracji postpami臋ciowej, kt贸re bywaj膮 pomijane w oficjalnym dyskursie, s膮 wobec niego komplementarne lub konkurencyjne. Od ponad 10 lat, to w艂a艣nie takie historie przede wszystkim, konsoliduj膮 nas w tym miejscu jakim jest stworzona i ca艂y czas aktualizowana przez student贸w Pracownia Komunikacji Intermedialnej w艂a艣nie tu, na Wydziale Sztuki Medi贸w.

PKI 鈥 jako miejsce inkluzywnych przestrzeni dla autentycznego wyra偶ania my艣li. Bez 艣cis艂ej przynale偶no艣ci do klasycznych dyscyplin w normatywnej poprawno艣ci, cz臋sto na przek贸r modzie i z ci膮g艂ym zaproszeniem do eksperymentowania. Intermedialnie i coraz cz臋艣ciej transkulturowo, r贸wnie偶 pomi臋dzy performensem a sztuk膮 krytyczn膮 i cz臋sto poza kanonem.

鈥濽czy膰 si臋 i praktykowa膰 to, czego si臋 nauczyli艣my, wci膮偶 i wci膮偶, to przyjemno艣膰, czy偶 nie?” Konfucjusz

Arty艣ci:
MARCIN B艁AZUCKI,